| A A A
polski english руссҝий
Czasopismo naukowe „Społeczeństwo i Polityka”

Sprawy studenckie
Pomoc materialna
Dom Studenta

Uczelnia przyjazna osobom niepełnosprawnym

Aktualności - ZOBACZ
   ▪ Konferencja „Od Teorii do Praktyki w Edukacji” »
   ▪ Udział AH w Pułtuskich Targach Powiatowych »
   ▪ Podziękowania od Ambasadora Bułgarii »
 
2009


08.12.2009 r.

W dniu 8 grudnia 2009 r.
w Centrum Akademickim nr III
przy ul. Mickiewicza 36 B w Pułtusku
odbyła się
konferencja naukowa
„Obywatel, obywatelskość - wczoraj i dziś"
 zorganizowana przez
Studenckie Koło Naukowe Historyków
oraz
Studenckie Koło Naukowe Politologów

 

 

 


15.10.2009

 

Spotkanie z dziennikarzami wenezuelskiej telewizji

15 października 2009 r. na Wydziale Nauk Politycznych AH gościliśmy dziennikarzy największej prywatnej stacji telewizyjnej w Wenezueli - Globovision. Inicjatorem tej wizyty była ambasada polska w Caracas, koordynatorem zaś Forum Obywatelskiego Rozwoju (for.org.pl) pana prof. Leszka Balcerowicza.

W spotkaniu wzięli udział studenci i doktoranci Akademii. Temat przewodni spotkania brzmiał: „Co Polska dała światu?". Dyskusja dotyczyła przede wszystkim przemian politycznych w naszym kraju i porównania doświadczeń europejskich i południowoamerykańskich w zakresie transformacji ustrojowej. Goście chcieli poznać światopogląd młodych Polaków, pytali o ich doświadczenie, refleksje nt. bieżących wydarzeń, jak również o plany na przyszłość.

 

W trakcie spotkania narodził się pomysł współpracy pomiędzy studentami Akademii a środowiskiem akademickim w Caracas.Sylwetki naszych gości:

Julio Cesar Pineda - jeden z popularniejszych publicystów i komentatorów spraw międzynarodowych. Prowadzi program publicystyczny o wydarzeniach międzynarodowych w ogólnokrajowej najpopularniejszej stacji telewizyjnej Globovision. Jego codzienny program pt. „Brujula Internacional" (Kompas Międzynarodowy) jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej przygotowanym przeglądem najważniejszych wydarzeń na świecie.

Jednocześnie Julio Cesar Pineda prowadzi audycję radiową pod tym samym tytułem w stacji radiowej Union Radio.

Redaktor Pineda jest też założycielem i jednym z wykładowców szkoły prowadzącej kursy otwarte dla dorosłych i młodzieży na tematy dyplomacji i spraw międzynarodowych.


José F. Hurtado P. - reporter i operator współpracujący z kilkoma najważniejszymi stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Na stałe współpracuje i przygotowuje materiały filmowe i reportaże dla Globovision, szczególnie do programu "Brujula Internacional".
Galeria zdjęć

do góry